Zaloguj się

Nie pamiętam hasła
Nie masz konta? Załóż je
Członkostwo w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej w wysokości 100 zł na rok. Konto staje się aktywne po zaksięgowaniu kwoty.

Co zyskujesz będąc członkiem naszego portalu:

-Dodawanie zdjęć do Forum w którym Twoje zdjęcia przejdą rzetelną i merytoryczną ocenę,
-Promocję Twoich zdjęć w Galerii TFP ( wizytówce portalu),
-Możliwość sprzedaży zdjęć w Fotoplatformie,
-Tworzenie fachowego Fotoatlasu ze zdjęć Twojego autorstwa,
-Promocja Twojej osoby i Twoich zdjęć w mediach społecznosciowych na Facebooku i Instagramie,
-Rabat dedykowany na zakupy sprzętu foto-video w sklepie Fotoforma,
-Rabat na warsztaty fotograficzne PolandWildlife,

Ponadto będąc Użytkownikiem naszego portalu zyskujesz mozliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenarech fotograficznych.

Będąc aktywnym członkiem naszego portalu zyskujesz również możliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenerach organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Na plenerach można poznać innych Grupowiczów jak i podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Dołącz do najlepszych fotografów przyrodniczych w Polsce!

Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Twoje zdjęcie zostało poprawnie dodane do forum

Zamknij

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Dostę do strony tylko dla zalogowanych

Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.

Zmień hasło

Edytuj profil

Zdjęcie profilowe

Informacje

Login
Hasło********Zmień
Imię i nazwisko
Typ konta
E-mailEdytuj
UlicaEdytuj
Nr. DomuEdytuj
MiastoEdytuj
Kod PocztowyEdytuj
Strona wwwEdytuj
TelefonEdytuj

O użytkowniku

Informacje o koncie

Data rejestracji
Data subskrypcji
Ostatnie logowanie

Ustawienia i prywatność

Ukryj dane osobowe dla zalogowanych użytkowników
Pokaż mój profil niezalogowanym użytkownikom
2014-09-03
3

Paweł Niemiec - W hołdzie Hałdzie

Administrator

 

W hołdzie Hałdzie to szczególna wystawa fotograficzna Pawła Niemca, prezentująca faunę hałdy węglowej w Katowicach-Kostuchnie, podaną w industrialnym sosie przemysłowych pejzaży. Na wystawę składa się 40 wyselekcjonowanych fotografii (format odbitek 50 x 70cm), wykonanych w latach 2009 – 2014. Autor zadbał też o edukacyjny aspekt ekspozycji.

Hałda nikomu nie kojarzy się z pozytywnymi doznaniami estetycznymi, ale okazuje się, że stereotypowe wyobrażenia mogą zostać obalone.

- Najczęściej spacerujemy w okolicach domu. Mój leży kilkaset metrów od tak zwanej Hałdy. Jak każdy nowicjusz, postrzegałem Hałdę jako wyniesienie surowe i niegościnne. Swoistą przyrodniczą tabula rasa, pozbawioną większych walorów. Fauna Hałdy jest jednak jak cebula czy disnejowski ogr. Odsłania swoje kolejne warstwy-tajemnice sukcesywnie, choć dość niechętnie. Jej poznanie wymaga czasu i szczęścia, bo spora część zamieszkujących ją gatunków zwierząt tworzy nieliczne populacje, bądź prowadzi skryty tryb życia – pisze Paweł Niemiec i dodaje: Ze względu na świeży charakter hałdy w Kostuchnie, nie prowadzono tu badań naukowych, a jeśli kiedyś teren ten stanie się obiektem rekreacyjnym - nie będzie już czego badać. Zapraszam więc, póki czas, na fotograficzną wycieczkę po tym swoistym teatrze przyrody.

Paweł Niemiec - rocznik 1975. Zajmuje się genetycznymi aspektami miażdżycy. Pasjonat fotografii, entomologii behawioralnej i przyrody Polski, szczególnie okolic Katowic, w których mieszka. Od 2008 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Zdobywca tytułu fotografa roku 2013, Okręgu Śląskiego ZPFP. Jeden z laureatów prestiżowego konkursu International Federation of Wildlife and Nature Photography w roku 2014.

Galeria autorska: www.pawelniemiec.pl  

e-mail: info.pawelniemiec@gmail.com

 

Kurator: dr Jacek Betleja 

Wernisaż: 12.09. 2014, godz. 18.00

Czas trwania: 13.09 – 19.10. 2014

Miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom

 

To tyle materiałów prasowych, teraz coś od autora. Żeby Was zachęcić do odwiedzenia mojej wystawy załączam poniżej kilka zdjęć. Nie mogę jej jednak już dzisiaj spalić, dlatego są to fotografie z cyklu hałdzianego, które z kilku przyczyn nie weszły do ekspozycji, z wyjątkiem tej z zimowymi muszkami w locie. Zapraszam serdecznie wszystkich TFP-owców z bliższej i dalszej okolicy

Paweł

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze
3
Krzysztof Stępień
2014-09-07 16:48:32

Paweł robi piękne zdjęcia, z pewnością warto wybrać się na wernisaż jego prac.

Paweł Niemiec
2014-09-13 13:12:12

Dziękuję Krzyśku za komentarz ;=) "W hołdzie Hałdzie" jest dokumentem, z założenia. Jest to z jednej strony wgląd w ciekawy, nowatorski dla przyrody ekosystem, z drugiej strony kontrapunkt dla wypraw fotograficzno-faunistycznych. Jak wielu z nas, zjeździłem niemal całą Polskę za tzw. interesującymi gatunkami. Okazało się, że na miejscu jest lepiej ;=) Jeszcze raz zapraszam na wystawę, którą można oglądać do 19 października. Paweł

Rafał Makszyński
2014-10-03 22:36:17

Gratuluje wystawy Pawle ,szkoda że tak daleko mam do Bytomia

Dołącz do grupy czołowych fotografów polskiej przyrody,

pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.

Dołącz teraz