Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej

Aby skorzystać z pełnej wersji serwisu Zarejestruj się

Aktualności

Wspomnienia Festiwalowe

W dniach 06 - 09.12.2012 r. już po raz piąty w Toruniu odbył się Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” mający rangę międzynarodowego. W ramach festiwalu odbyło się szereg spotkań z fotografami przyrody, miały miejsce warsztaty oraz sześć wystaw fotograficznych, które można było oglądać do końca grudnia. Na festiwalu obecni byli przedstawiciele firm Eizo, Olympus oraz Sony.


W tym roku gościem Specjalnym festiwalu był Paolo Volponi (1968) – włoski filmowiec i fotograf. Od 1993 utrwala na kliszach polską przyrodę i kulturę. Paulo jest autorem książek „Bielik – król polskich ptaków” (1998) i „Koniki Polski – skarb Polskiej przyrody” (2008). W Toruniu prezentował film „Wisła – od źródła do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia”.
Oprócz Paolo Volponi gośćmi festiwalu byli Grzegorz Bobrowicz, który przybliżył widzom przyrodę Kamczatki. Piotr Chara z kolei zaprezentował pokaz o rybitwach Europy Środkowej -prezentację o bardzo wysokich walorach artystycznych oraz technicznych. Jerzy Dolata zabrał oglądających do Ameryki Północnej, gdzie powstawały zdjęcia do pokazu „3 stany”. Maciej Fiszer zaprezentował premierowy pokaz „Requiem” oraz „Metamorphosis”. Jeremiusz Dutkiewicz przybliżył widzom tajniki fotografii podwodnej a Bartosz Dubiel zaprezentował pięć diaporam o tematyce przyrodniczej. Pokazy i prelekcję gości były bardzo różnorodne, ukazywały jak wielorako można odbierać fotografię przyrodniczą.

Miło mi poinformować, że w konkursie fotograficznym „Ulotne chwile” dostrzeżeni zostali członkowie Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Radosław Kaźmierczak za zdjęcie „Samotnik”. Magdalena Chudzik zdobyła drugie miejsce za zdjęcie „Pierwszy promień”, oraz wyróżnienia za zdjęcia „Bajka” i „Światło”. Adam Mańka zdobył wyróżnienie zdjęciem „Zausznik”. Wyróżnienia przyznano również Radosławowi Każmierczakowi za zdjecie "Kregi" oraz Tomaszowi Kierkowiczowi za zdjęcie „Las”.
Wszystkim zwycięzcą oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy


 

Prace wyróżnione

 

Materiał przygotował Bartosz Dubiel

Zachęcamy do odwiedzenia strony V Festiwalu Fotografi Przyrodniczej "Sztuka Natury"

 Komentarze

Ilość komentarzy: 5

Krzysztof Stępień (wacek)

Piękne zdjęcia gratuluję!

2013-01-11 16:56:31

Małgorzata Stępień (Gocha)

Szkoda, że nie mogłam przyjechać na festiwal. Zdjęcia są super :)

2013-01-11 16:58:08

Włodek Smardz (Wlodek_S)

Te zdjęcia zapierają dech,,) Gratulacje dla Autorów :):)

2013-01-11 19:42:52

użytkownik usunięty

Ja rownież przylaczam sie do gratulacji i bardzo się ciesze bo laureaci są jednoczesnie laureatami we wcześniejszych konkursach TFP a to daje ogromną satysfakcje ze jury TFP obiektywnie i rzeczowo wylania zwyciezcow swoich konkursu bez domieszek stronniczości czy faworyzowania naszych Użytkowników którzy jednoczesnie są zaóważani w kregach poza grupą TFP.

2013-01-12 13:33:23

Tomasz Kubiś (kuba61)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

2013-01-14 19:06:23

Pozostałe aktualności