Zaloguj się

Nie pamiętam hasła
Nie masz konta? Załóż je
Członkostwo w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej w wysokości 100 zł na rok. Konto staje się aktywne po zaksięgowaniu kwoty.

Co zyskujesz będąc członkiem naszego portalu:

-Dodawanie zdjęć do Forum w którym Twoje zdjęcia przejdą rzetelną i merytoryczną ocenę,
-Promocję Twoich zdjęć w Galerii TFP ( wizytówce portalu),
-Możliwość sprzedaży zdjęć w Fotoplatformie,
-Tworzenie fachowego Fotoatlasu ze zdjęć Twojego autorstwa,
-Promocja Twojej osoby i Twoich zdjęć w mediach społecznosciowych na Facebooku i Instagramie,
-Rabat dedykowany na zakupy sprzętu foto-video w sklepie Fotoforma,
-Rabat na warsztaty fotograficzne PolandWildlife,

Ponadto będąc Użytkownikiem naszego portalu zyskujesz mozliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenarech fotograficznych.

Będąc aktywnym członkiem naszego portalu zyskujesz również możliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenerach organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Na plenerach można poznać innych Grupowiczów jak i podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Dołącz do najlepszych fotografów przyrodniczych w Polsce!

Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Twoje zdjęcie zostało poprawnie dodane do forum

Zamknij

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Dostę do strony tylko dla zalogowanych

Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.

Zmień hasło

Edytuj profil

Zdjęcie profilowe

Informacje

Login
Hasło********Zmień
Imię i nazwisko
Typ konta
E-mailEdytuj
UlicaEdytuj
Nr. DomuEdytuj
MiastoEdytuj
Kod PocztowyEdytuj
Strona wwwEdytuj
TelefonEdytuj

O użytkowniku

Informacje o koncie

Data rejestracji
Data subskrypcji
Ostatnie logowanie

Ustawienia i prywatność

Ukryj dane osobowe dla zalogowanych użytkowników
Pokaż mój profil niezalogowanym użytkownikom
2012-01-21
0

Album „Bocian”

Przyrodnicze.pl

Na początku roku 2012, po kilku miesiącach intensywnych prac edytorsko –wydawniczych ukazał się album pt. „Bocian”. Wydawnictwo to zostało przygotowane przez znanego wielu osobom przyrodnika Ireneusza Kaługę. Autor, od kilkunastu lat zajmuje się badaniami i czynną ochroną ptaków, a zwłaszcza bociana białego. Koordynował wiele projektów ochroniarskich np.: „Aktywna ochrona płomykówki i nietoperzy w obiektach sakralnych w Polsce”, „Ochrona bociana białego na Nizinie Mazowieckiej”, „Przyrodnicy oraz służby energetyczne Polski, Ukrainy i Białorusi na rzecz ochrony bociana białego”.
Album przedstawia około 160 fotografii bocianów, które w sposób chronologiczny zostały pogrupowane w 6 działach tematycznych. Najważniejsze działy to: „Polska, bocianie królestwo” pokazujący nasze bociany w różnych nie typowych sytuacjach, czy ciekawy dział pt. „Sejmiki” w którym znalazły się stada bocianów podczas przygotowań do odlotu.
Każdy dział zaczyna się, krótkim nie odciągającym uwagi czytelnika opisem, po którym następuje seria pięknych
fotosów. Szczególną wartość mają fotografie wykonane przez autora w latach 2010 – 2011 prezentujące gniazda z sześcioma młodymi bocianami. Takich gniazd nie uda się zaobserwować przeciętnemu obserwatorowi ptaków, a autorowi udało się wykonać wspaniałe zdjęcia dokumentujące tę wyjątkową sytuację.
Uwagę wszystkich czytelników albumu, przykuwają fotografie wykonane w roku 2010, w Izraelu.
Na przełomie sierpnia i września autor zrobił tam całą serię unikalnych zdjęć które będą z pewnością publikowane w wielu wydawnictwach. Absolutnym przebojem stały się już fotografie ptaków nocujących na urządzeniach do nawadniania pól, wśród których odnotowano również polskie bociany. Wielkim atutem wydawnictwa jest również fakt, że zostało ono przygotowane w czterech wersjach językowych. Dzięki temu wiedza o polskiej przyrodzie może być popularyzowana w krajach, gdzie jest znany język angielski. Z myślą o przyrodnikach oraz miłośnikach bocianów ze wschodu i zachodu, całość została przetłumaczona również na język rosyjski oraz niemiecki.
Było to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bowiem wydawnictwo cieszy się wielką popularnością i trafiło już do Holandii, Niemiec, a w najbliższym czasie trafi na Białoruś, Ukrainę i do Rosji.

 

Wszystkim miłośnikom przyrody gorąco polecam i rekomenduję album„Bocian”.
Jego lektura to wielkie doznanie estetyczne.
  Dr Zbigniew Kwieciński

 


Książka do nabycia w  sklepie 


 przyrodnicze.pl


 


Komentarze
0