Zaloguj się

Nie pamiętam hasła
Nie masz konta? Załóż je
Członkostwo w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej w wysokości 100 zł na rok. Konto staje się aktywne po zaksięgowaniu kwoty.

Co zyskujesz będąc członkiem naszego portalu:

-Dodawanie zdjęć do Forum w którym Twoje zdjęcia przejdą rzetelną i merytoryczną ocenę,
-Promocję Twoich zdjęć w Galerii TFP ( wizytówce portalu),
-Możliwość sprzedaży zdjęć w Fotoplatformie,
-Tworzenie fachowego Fotoatlasu ze zdjęć Twojego autorstwa,
-Promocja Twojej osoby i Twoich zdjęć w mediach społecznosciowych na Facebooku i Instagramie,
-Rabat dedykowany na zakupy sprzętu foto-video w sklepie Fotoforma,
-Rabat na warsztaty fotograficzne PolandWildlife,

Ponadto będąc Użytkownikiem naszego portalu zyskujesz mozliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenarech fotograficznych.

Będąc aktywnym członkiem naszego portalu zyskujesz również możliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenerach organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Na plenerach można poznać innych Grupowiczów jak i podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Dołącz do najlepszych fotografów przyrodniczych w Polsce!

Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Twoje zdjęcie zostało poprawnie dodane do forum

Zamknij

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Dostę do strony tylko dla zalogowanych

Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.

Zmień hasło

Edytuj profil

Zdjęcie profilowe

Informacje

Login
Hasło********Zmień
Imię i nazwisko
Typ konta
E-mailEdytuj
UlicaEdytuj
Nr. DomuEdytuj
MiastoEdytuj
Kod PocztowyEdytuj
Strona wwwEdytuj
TelefonEdytuj

O użytkowniku

Informacje o koncie

Data rejestracji
Data subskrypcji
Ostatnie logowanie

Ustawienia i prywatność

Ukryj dane osobowe dla zalogowanych użytkowników
Pokaż mój profil niezalogowanym użytkownikom
2011-10-29
0

Fundacja Albatros

Administrator

Misją Fundacji Albatros jest profesjonalizacja działań ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich w Polsce, tak, by stały się skutecznym narzędziem ochrony przyrody i edukacji.
Fundacja Albatros została zarejestrowana w Bukwałdzie we wrześniu 2006 roku pod nazwą Fundacja „Pierwiosnek”, dzięki inicjatywie osób od wielu lat zajmujących się ochroną dzikich zwierząt. Obecnie jako Fundacja Albatros, od 2009 roku ze statusem organizacji pożytku publicznego, realizuje swoje cele statutowe dotychczas głównie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Działa na rzecz ochrony dzikich zwierząt, głównie poprzez wpieranie ośrodków rehabilitacji zwierząt oraz edukację ekologiczną.

Według statutu celami Fundacji są:
1. Propagowanie szeroko pojętej kultury i działalności ekologicznej.
2. Opieka nad zwierzętami potrzebującymi pomocy.
3. Tworzenie i prowadzenie ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt.
4. Ochrona zwierząt dzikich i ich siedlisk.
5. Utworzenie i prowadzenie Centrum Inicjatyw Ekologicznych.
6. Utworzenie i prowadzenie Ogrodu Roślin Leczniczych.
7. Inicjowanie i realizacja badań naukowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i nauk pokrewnych.
8. Wspieranie działalności ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich.
9. Wspieranie rozwoju, aktywności i działań młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem integracji młodzieży niepełnosprawnej z pełnosprawną.
10. Integracja społeczna dla zrównoważonego rozwoju.

Strategiczny projekt Fundacji Albatros – Symbiosis ma na celu wypracowanie nowoczesnych rozwiązań dla edukacji ekologicznej w Polsce opartych na działalności ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt (ORZ).
Jego najważniejszą składową jest sieć ośrodków rehabilitacji zwierząt (SOR) - unikatowa na skalę naszego kraju inicjatywa realizowana przez fundację od 2007 roku. Głównym celem SOR jest zwiększenie efektywności pomocy dzikim zwierzętom poprzez system współpracy i jednolity program działania oraz finansowania ORZ. Bardzo istotnym elementem tego systemu jest włączenie szerokiego grona partnerów i darczyńców do programu wsparcia Funduszu dla Ośrodków Rehabilitacji Zwierząt utworzonego przez Fundację Albatros.
Fundacja Albatros prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, przyjmujący co roku kilkuset pacjentów oraz współpracuje z dziesięcioma ośrodkami rehabilitacji na terenie dwóch województw. Nieustannie pracuje również nad rozwojem sieci, inicjując powstawanie nowych ośrodków, nawiązując kontakty, organizując spotkania, warsztaty i konferencje.

Od pięciu lat realizuje również projekt „Ptasi Ambulans”, dzięki któremu przeprowadziła już na terenie Warmii i Mazur tysiące interwencji, dających szansę dzikim zwierzętom potrzebującym pomocy na szybką fachową opiekę.
Dodatkowo Fundacja Albatros prowadzi systematyczną edukację w formie zajęć w pracowni aktywnej edukacji przyrodniczej Zielone Laboratorium, konkursów i prelekcji organizowanych głównie dla dzieci i młodzieży. Jest również założycielem jedynego w kraju branżowego Centrum Wolontariatu Przyrodniczego.

W dniach 25-26 listopada 2011 roku w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się druga z cyklu, a pierwsza międzynarodowa konferencja realizowana w ramach Projektu Symbiosis który jest bardzo ważnym wydarzeniem w rozwoju SOR oraz początkiem społecznego dialogu na temat innowacyjnych kierunków edukacji ekologicznej w Polsce. Jednym z punktów programowych konferencji jest uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego "Cztery Pory Roku Jesień" który organizuje Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej.
Wiecej na temat samej konferencji oraz jej założeń znajdą państwo na stronie fundacji

materiały : Fundacja Albatros


 


Komentarze
0

Dołącz do grupy czołowych fotografów polskiej przyrody,

pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.

Dołącz teraz