Zaloguj się

Nie pamiętam hasła
Nie masz konta? Załóż je
Członkostwo w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej w wysokości 100 zł na rok. Konto staje się aktywne po zaksięgowaniu kwoty.

Co zyskujesz będąc członkiem naszego portalu:

-Dodawanie zdjęć do Forum w którym Twoje zdjęcia przejdą rzetelną i merytoryczną ocenę,
-Promocję Twoich zdjęć w Galerii TFP ( wizytówce portalu),
-Możliwość sprzedaży zdjęć w Fotoplatformie,
-Tworzenie fachowego Fotoatlasu ze zdjęć Twojego autorstwa,
-Promocja Twojej osoby i Twoich zdjęć w mediach społecznosciowych na Facebooku i Instagramie,
-Rabat dedykowany na zakupy sprzętu foto-video w sklepie Fotoforma,
-Rabat na warsztaty fotograficzne PolandWildlife,

Ponadto będąc Użytkownikiem naszego portalu zyskujesz mozliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenarech fotograficznych.

Będąc aktywnym członkiem naszego portalu zyskujesz również możliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenerach organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Na plenerach można poznać innych Grupowiczów jak i podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Dołącz do najlepszych fotografów przyrodniczych w Polsce!

Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Twoje zdjęcie zostało poprawnie dodane do forum

Zamknij

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Dostę do strony tylko dla zalogowanych

Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.

Zmień hasło

Edytuj profil

Zdjęcie profilowe

Informacje

Login
Hasło********Zmień
Imię i nazwisko
Typ konta
E-mailEdytuj
UlicaEdytuj
Nr. DomuEdytuj
MiastoEdytuj
Kod PocztowyEdytuj
Strona wwwEdytuj
TelefonEdytuj

O użytkowniku

Informacje o koncie

Data rejestracji
Data subskrypcji
Ostatnie logowanie

Ustawienia i prywatność

Ukryj dane osobowe dla zalogowanych użytkowników
Pokaż mój profil niezalogowanym użytkownikom
2017-09-04
1

Wyprawa kajakowa Norwegia. Archipelagi Lofoty, Vesteralen, Tromso

Piotr Opacian

W roku 2016 opłynąłem samotnie kajakiem Archipelagi Lofoty i Vesteralen o czym pisałem w magazynie Wiosło nr 2/2017. Zauroczony pięknem archipelagów subarktycznej Norwegii pojechałem tam ponownie w tym roku, 2017, by opłynąć tzw. Archipelag Tromso, a potem wrócić z Iwoną do najpiękniejszych zakątków tych trzech archipelagów. Tym razem dałem sobie dużo więcej czasu, by nie tylko opłynąć, ale również być z tamtejszą przyrodą i morzem. Zabrałem również z sobą kamerę GoPro i zestaw fotograficzny, by przywieźć z powrotem w miarę dużo ciekawego materiału zdjęciowego.

Dla kajakarza morskiego to idealny obszar, ponieważ poza pięknem stawia przed nim wyzwania logistyczne i techniczne wynikające z tamtejszego surowego klimatu, ukształtowania linii brzegowej i dna morskiego, oraz ekspozycji na północny Atlantyk. Dwa sezony pływania na tamtejszych wodach, w większości w kontakcie z otwartym morzem, dały wynik 1522 km zmierzony na GPSie ( z Iwoną przepłynąłem blisko 200km, czasami w trakcie zabaw na wodzie GPS był wyłączony więc jest to dystans przybliżony )

Kolejne odcinki tej relacji to opowieść o klasycznym kajakarstwie morskim w północnej Norwegii poprzedzona informacjami na temat sprzętu, poradami jak go udoskonalić, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na tamtych wodach i jak zapewnić sobie względny komfort w czasie biwaków w wymagającym subarktycznym terenie. Ponieważ każdy odcinek opisywać będzie inną grupę wysp, można również potraktować tę relację jako osobisty mini przewodnik podzielony na rozdziały omawiające rozmaite aspekty geograficzno-przyrodnicze wydzielonych mikroregionów. Z tego powodu myślę więc, że choć adresowany jest do kajakarzy, może być wykorzystany nie tylko przez nich, ale każdego wodniaka planującego podróż w tamte regiony. fotografia.piotropacian.pl

 

 

Dziękujemy Piotr za nadesłany materiał ...czekamy na następną porcję zdjęć z wyprawy. Jednocześnie zachęcamy wszystkich kolegów z forum do dzielenia się materiałami ze swoich wypraw.. tych bliskich i dalekich...

 


Komentarze
1
Krzysztof Stępień
2017-09-06 14:20:52

Zazdrosze niezapomnianych wrazen i przygody. Zdjecia kapitalne!

Dołącz do grupy czołowych fotografów polskiej przyrody,

pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.

Dołącz teraz